į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en  |  ru 
Naujienos
2021-11-05

Iš kur esi kilusi ir kaip prasidėjo tavo kelias šioje sporto šakoje?

 

  Esu kilusi iš Anykščių rajono, Troškūnų kaimo. Mano pusbroliai bei jaunesnioji sesuo lankė imtynes, tad 6 klasėje pamačiusi, jog sesei po pirmos savaitės visai patiko, nusprendžiau imtynes išbandyti ir pati, o gavosi taip jog, išbuvau 10 metų.   

  

Kuo tave sudomino ši sporto šaka?

 

  Patraukė labiausiai tai, jog tiek pusbroliai, tiek sesė lankė. Taipogi, labai daug reiškė, jog abu treneriai, tiek Algirdas Pūpkis, tiek Arvydas Krikščiūnas, yra nuostabūs žmonės bei fantastiški treneriai, jie labai mane palaikė, plius, smagu buvo kažką išmokti apie gimnastiką,  juk visi ją mėgsta. Nuo tų dalykų kabinausi, pirmą savaitę jau nuvykau į varžybas, likau trečia ir tai buvo didelis paskatinimas eiti toliau.

 

Kas, tavo nuomone, yra svarbiausia norint laimėti bet kurią imtynių dvikovą?

 

  Charakteris. Gali daug ko nemokėti, nežinoti technikos taisyklingai, bet jeigu yra charakteris – tai didžiulė persvara – vien iš charakterio gali nuversti, paguldyti ir t.t. Žinoma ir technika daro stiprią įtaką galutiniam rezultatui. Pavyzdžiui mums, moterims labai svarbi gynyba, kadangi moterims leidžiama imti už kojų, gynybos svarba padidėja ir jeigu nesugebi gintis, pralaimėsi. Bet apskritai, rimtai išugdžius vieną veiksmą, įmanoma čempionatus laimėti, aš pati tai dariau turėdama du savo judesius, tai buvo metimas per save ir metimas per dubenį, su kuriais pavyko laimėti visą lietuvos čempionatą.

 

Kuris, kaip sportininkės, pasiekimas tau pačiai yra brangiausias?

 

  Suaugusiųjų pasaulio čempionate užimta penkta vieta, tik gaila, kad pritrūko šiek tiek iki trečiosios, kaip ir Europos jaunimo čempionate, taipogi penkta vieta, vis kažko pritrūkdavo iki medalio, nors ir nedaug.

Kuo imtynės gali sudominti vaiką arba jauną žmogų kuris pirmą kartą apie jas išgirsta?

  Labai stipriai sutvirtėji psichologiškai, atsiranda susikaupimas, paklusnumas, kas ypač dabar aktualu ir apskritai labia praplečia vaiko akiratį, vyksta labia daug įvairių kelionių, porą metų esi palankęs ir žiūrėk, jau pusę Europos esi apkeliaves, tai išties fantastika. O keliauti tenka todėl, nes labai reikalingos stovyklos, ko Lietuvoje trūksta, tad tenka važiuoti į užsienį.

 

Kuo išsiskiria lietuviai imtynėse ?

 

Turime nemažai pasiekimų, ypač praeiti du metai buvo tikrai fantastiški – turime suaugusiųjų Europos čempionatų du medalius, iš kurių vienas įsirašė į istoriją kaip pirmas kartas, kai medalį iškovojo moteris. Taipogi šiais metais, pasaulio čempionate iškovota trečioji vieta, nei viena olimpiada nevyksta be lietuvių imtynininkų, nors medalių norėtųsi ir daugiau.

 

Kas tave patraukė į Kupiškį?

 

Į Kupiškį patraukė mano treneris, Arvydas Krikščiūnas, kadangi jis persikėlė dirbti į Anykščius, čia atsilaisvino vieta, o Kupiškis visada turėjo labai stiprias komandas, visada buvo skinamos prizinės vietos, tad ir nusprendžiau pabandyti, o galiausiai ir likau. Čia ir kompanija gera ir vaikų daug norinčių lankyti imtynes.

 

Kokios amžių grupės yra kviečiamos sportuoti?

 

Priimame visus,  nuo pirmokų iki dvyliktokų.

 

Kur vyksta treniruotės?

 

Kupiškio jaunimo centre arba Subačiaus kultūros centre.

 

Norintys sportuoti prašome kreiptis tel. nr. 8 654 91789 arba elektroniniu laišku adresu kupiskiosportocentras@gmail.com.

 

Parengė Kauno kolegijos anglų kalbos ryšiams su visuomene studentas Mantas Rūta