2021-08-30

Rugpjūčio 28 dieną Kupiškio mariose, Aukštupėnų poilsiavietėje, įvyko 25-oji Kupiškio marių regata. Varžybas organizavo Kupiškio r. kūno kultūros ir sporto centras kartu su Panevėžio jachtklubu. Dalyvavo 22 buriuotojai iš Panevėžio, Kupiškio, Klaipėdos, Biržų, Vilniaus, Ukmergės.
Regatos atidaryme sveikinimo žodį tarė Kupiškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Augenijus Cesevičius, Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jurgita Trifeldienė. Kupiškio r. kūno kultūros ir sporto centro direktorė Ingrida Tuskienė linkėjo buriuotojams gero vėjo, azartiškų varžybų, stengtis dėl prizinės vietos, nes nugalėtojų laukia savivaldybės įsteigti specialūs prizai. Taip pat buriuotojams gero vėjo linkėjo Panevėžio jachtklubo komandoras, varžybų vyr. teisėjas Jonas Rozis ir komandoras Jokūbas Leipus.
Regatos žiūrovams buvo suteikta galimybė nemokamai sudalyvauti būriavimo mokymuose. Panevėžio jachtklubo komandoras Jokūbas Leipus instruktavo panorusius išbandyti būriavimą. Visi liko patenkinti.
Po kelias valandas trukusių būriavimo varžybų buvo išaiškinti nugalėtojai. Prizininkai apdovanoti Kupiškio r. kūno kultūros ir sporto centro įsteigtais medaliais, taurėmis, diplomais. Pirmos vietos laimėtojams įteikti Savivaldybės prizai - 100 eurų vertės čekiai.
Laisvoje burlenčių klasėje (amžiaus grupė nuo 25 metų iki 50 metų) nugalėtoju tapo Jonas Rozis, antra vieta atiteko Irmantui Skaiuterei, trečia vieta Robertui Platkauskui.
Laisvoje burlenčių klasėje (amžiaus grupė nuo 50 metų ir vyresni) pirma vieta atiteko Vitalijui Jasiūnui, antroje vietoje liko Jonas Lazauskas.
Laisvos, turistinių ir savos gamybos laivų klasėje nugalėjo Egidijus Launikaitis, antroje vietoje liko Virgilijus Apanavičius, trečias Lukas Januškevičius.
Daugiakorpusinių (katamaranų, trimaranų) klasėje pirma vieta atiteko Eimantui Deksniui ir Virgilijui Vaičaičiui, antroje vietoje Gediminas Baltušis.
Sportinių švertbotų 470 klasėje plaukė vienas dalyvis Aistis Liutkevičius, jam ir atiteko pirma vieta.
Sportinių švertbotų 2000 klasėje pirma vieta teko Vytautui Talalai, antra vieta - Andriui Leipui, trečia vieta - Andriui Lekstučiui.
Sportinių švertbotų LAZER klasėje pirmą vietą užimė Zenonas Valkūnas, antrą vietą - Karolis Valkūnas.
Sportinių švertbotų FINN klasėje pirmas buvo Alfredas Kiudys, antroje vietoje - Vilius Gustas.
Specialiais prizais buvo apdovanotas jauniausias regatos dalyvis Lukas Januškevičius ir vyriausias regatos dalyvis Zenonas Valkūnas.