2019-02-05

Vasario 2 dieną Anykščių laisvalaikio ir pramogų komplekso "Nykščio namai" sporto salėje buvo suorganizuotas X- asis tarptautinis graikų - romėnų ir moterų imtynių turnyras, skirtas pirmajam Anykščių imtynių klubo " Ąžuolas " pirmininkui Vytautui Šidlauskui atminti. Į turnyrą atvyko virš 180 sportininkų iš Lenkijos ( Poznanė ), Latvijos ( Rezeknė, Liepoja , Daugpilis) ir Lietuvos. Turnyro dalyvius pasveikino Anykščių rajono vicemeras Sigutis Obelevičius ir Lietuvos imtynių federacijos prezidentas Giedrius Dambrauskas.Varžybas stebėjo Vytauto žmona Audronė Šidlauskienė su sūnumi Skirmantu, gausus būrys Anykščių imtynių veteranų.Varžybos buvo vykdomos pagal seną sistemą - iki dviejų pralošimų, kad sportininkai turėtu galimybę daugiau pakovoti. Kaikuriose svorio kategorijose norint laimėti turnyro medalį, reikėjo įveikti 5 - 7 varžovus. Gražios ir atkaklios kovos išaiškino turnyro nugalėtojus bei prizininkus. Dėkingi turnyro rėmėjams, Anykščių imtynių veteranams Vasilijui Jakovlevui, Rimantui ir Vytautui Šimkams, Skirmantui Šidlauskui ir Vytautui Lapei, Anykščių rajono savyvaldybei ir Lietuvos imtynių federacijai.
Daugiausiai turnyro nugalėtojų vardų moterų imtynėse iškovojo Anykščių sportininkės ( 5), ir Latvijos Daugpilio imtynininkės (3). Graikų- romėnų imtynėse geriausiai sekėsi Anykščių krašto imtynininkams (3 ) ir Latvijos Rezeknės sportininkams ( 2 ) .
Kupiškio KKSC auklėtiniai iškovojo 8 medalius. Moterų imtynėse nugalėtojos vardą iškovojo Evelina Dūdėnaitė ( svorio kategorija iki 55 kg.), sidabro medalį laimėjo Anelė Kavaliauskaitė ( 58 kg.), bronzos medalis atiteko Austėjai Ritai Žiūkaitei ( 75 kg.). Graikų romėnų imtynių turnyro sidabro medalius laimėjo Gytis Daugėla (36 kg.), Medas Barzdenys įveikė 7 varžovus ir patyrė vieną pralaimėjimą ( 39 kg.), Lukas Ulkė (46 kg.). Bronzos medaliais pasipuošė Domas Ulkė ( 30 kg.) ir Mykolas Vizbaras ( 53 kg.).