į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en  |  ru 
Naujienos
2016-09-20

 

Europos Judumo savaitės pradžia – Prancūzijoje, kur 1998 metais pirmą kartą buvo suorganizuota „Diena mieste be automobilio“. Ši iniciatyva ir dabar yra vykdoma kiekvienų metų rugsėjo 22 dieną, siekiant paskatinti miestus ir miestelius vienai dienai neįsileisti į gatves motorizuoto transporto. Tai suteikia žmonėms galimybę pamatyti savo miestus ir miestelius kitaip, taip pat žmonės skatinami naudoti tvarų transportą ir kviečiami susimąstyti, kokį poveikį aplinkai turi jų pasirinkta transporto rūšis.

Kupiškio r. kūno kultūros ir sporto centras š. m. rugsėjo 18 dieną pakvietė visus kupiškėnus ir miesto svečius prisijungti prie akcijos „Kupiškis nevažiuoja, Kupiškis - rieda“ aikštelėje prie Kupiškio marių. Kvietėme visus, kas turi paspirtuką, riedučius, dviratį ar kitokią bemotorę judėjimo priemonę, o savo automobilį raginome palikti namuose.

Oras buvo puikus, nuotaika irgi, tik mažokai dalyvių susirinko... Na, bet prizų ir medalių visiems užteko - ir mažiems, ir dideliems.

Šventės dalyviai varžėsi dviračių slalomo ir lėčiausio važiavimo, paspirtukų ir riedučių rungtyse.

Dviračių slalomo rungtyje mergaičių grupėje pirmąją vietą iškovojo Emilija Butkutė, antrąją – Fernanda Breskutė, trečiąją – Gabrielė Asačiovaitė. Vaikų grupėje pirmas buvo Arijus Žioba, antras liko Dovydas Kirda. Paauglių grupėje pirmas buvo Valentas Vaidilas, aplenkęs Faustą Baroną.

Smagu, kad prie organizuojamos akcijos prisijungė ir mokinių tėveliai. Dviračių slalomo rungtyje pirmą vietą iškovojo Jolanta Vilimienė, antra vieta atiteko Linai Kirdienei.

Lėčiausio važiavimo dviračiu rungtyje mergaičių tarpe laimėjo Emilija Butkutė, antra liko Fernanda Breskutė, trečia – Gabrielė Asačiovaitė. Paauglių grupėje pirmas buvo Valentas Vaidilas, antras – Arijus Žioba, trečias – Faustas Baronas.

Suaugusiųjų grupėje nugalėjo Jolanta Vilimienė, antroje vietoje liko – Lina Kirdienė, trečioje – Darius Kirda.

Riedučių varžybose laimėjo Gabija Žiobaitė, aplenkusi Arijų Žiobą.

Labiausiai varžybų laukė mažieji šventės dalyviai su savo paspirtukais. Paspirtukais reikėjo apvažiuoti sudėliotas kliūtis ir kuo greičiau kirsti finišo tiesiąją.

Mažiausiųjų grupėje greičiausiai trasą įveikė Ignas Aleksandravičius, antra liko Justina Šližauskaitė, trečiąją vietą ir pirmąjį medalį savo gyvenime iškovojo anykštėnas Lukas Balys.

Mergaičių grupėje pirma buvo Fernanda Breskutė, antra – Emilija Butkutė, trečia – Gabrielė Asačiovaitė.

Paauglių grupėje nugalėjo Faustas Baronas, antras – Valentas Vaidilas, trečias liko Arijus Žioba.

Paspirtukų rungtyje smagiai lenktyniavo ir suaugusieji. Čia geriausią savo laiką parodė Ričardas Puntuzas, antrąją vietą iškovojo Laimutė Šližauskienė, o trečiąją – Daiva Aleksandravičienė.

Paspirtuku važiavusi Augustė Šližauskaitė buvo apdovanota kaip jauniausia dalyvė šioje rungtyje.

Šventės metu buvo renkama originaliausia bemotorė transporto priemonė. Šį prizą laimėjo Dalius Valiukas, atvykęs į šventę tikrai labai originaliu dviračiu.

Taip pat buvo renkamas ir seniausias dviratis. Seniausiojo dviračio prizą laimėjo Emilija Butkutė.

Visi varžybų dalyviai buvo apdovanoti Kupiškio r. KKSC įsteigtais prizais ir medaliais.

 

Sonata Balienė

Kupiškio r. KKSC direktoriaus pavaduotoja ugdymui

 

Informacija pateikta  2016-09-20